Jak wybrać i wykonać ogrodzenie domu

jak wykonać ogrodzenie murowaneDziś opiszemy jak wybrać i wykonać ogrodzenie domu. W obecnych czasach rzadko można spotkać posesje, które nie są ogrodzone. Rzeczą normalną jest chęć zapewnienia sobie prywatności i bezpieczeństwa poprzez osłonięcie działki na której stoi nasz dom. Inwestorzy mają różne podejście co do wyboru ogrodzenia. Warto jednak pamiętać, aby wybór był przemyślany i żeby ogrodzenie ostatecznie pasowało do naszego domu.

1. Jak wybrać właściwego wykonawcę do wykonania ogrodzenia domu

O tym jak wybrać właściwą firmę budowlaną już pisaliśmy wcześniej w tym wpisie. Przypomnimy najważniejsze informacje, które mają znaczenie przy wyborze odpowiedniego wykonawcy naszego ogrodzenia. Najlepiej wybrać firmę z długoletnim stażem na rynku i doświadczeniem m.in. w tego typu pracach. Dobrze jeśli mamy możliwość podejrzenia wykonanych prac budowlanych przez daną firmę związanych z naszym zleceniem. Powinniśmy także sprawdzić referencje wykonawcy, co upewni nas przy właściwym wyborze.Continue reading

Tani sposób na dekoracje pokoju dziecięcego

Dekoracje pokoju dziecięcego video poradnik costaW dzisiejszym wpisie jako firma remontowo budowlana Costa Wałbrzych pragniemy przedstawić tani sposób na ciekawe dekoracje pokoju dziecięcego.

Zamiast drogich naklejek i gotowych szablonów można niewielkim nakładem pracy osiągnąć ciekawe rezultaty upiększające wnętrze pokoju najmłodszego domownika.

W tym przypadku zgodnie z życzeniem inwestora wykonane zostały ozdobne drzewa na całej wysokości ściany w pokoju dziecięcym (2,5 m). Wzór został powtórzony lustrzanym odbiciem na drugiej stronie ściany. Osiągnięto oryginalny i efektowny wygląd pokoju jednocześnie mieszcząc się w założonym budżecie. Dodatkowo wykorzystano elementy dekoracyjne odpowiednie dla powstałej scenerii. Zastosowano drewniane mini karmniki z przymocowanymi filcowymi ozdobami. Zawieszono obrazy, a w centrum ustawiono łóżeczko dziecięce.

Zachęcamy do odwiedzin strony www.alovestudio.pl , gdzie znaleźć można ręcznie robione imienne ozdoby i dekoracje do pokoju dziecięcego oraz oryginalne plakaty. Dodatkowo na stronie można śledzić blog o wystroju wnętrz z różnymi poradami wieloma zdjęciami.  

Continue reading

Jak wykonać ścianki działowe karton gips w 7 krokach

ścianki karton gipsW dzisiejszym wpisie omówimy jak wykonać ścianki działowe karton gips w 7 krokach. Ścianki szkieletowe kartonowo gipsowe (karton gips) wykorzystywane są do wydzielania pomieszczeń w różnego rodzaju budynkach. Tego typu ścianka może mieć charakter zwykłej przegrody lub też elementu dekoracyjnego naszego wnętrza.  Mówimy o budowie szkieletowej, ponieważ przy stawianiu tego typu przegrody najpierw stawiamy konstrukcję wykonaną z rusztów (profili) stalowych lub drewnianych, a później pokrywamy ją płytami karton gips.

Zaletą tego rozwiązania jest możliwość w miarę łatwego zdemontowania ścianki w przypadku, gdy zmienimy naszą wizję związaną z zagospodarowania pomieszczeń. Zmiana położenia ścianek działowych wykonanych z cegieł jest o wiele bardziej kłopotliwa.Continue reading

Malowanie ścian, Video Poradnik

malowanie ścian, malowanie pokojuTematykę związaną z malowaniem ścian już poruszaliśmy w jednym z wcześniejszych wpisów. W obecnym artykule chcemy przedstawić pierwszy odcinek Video-poradnika dotyczący malowania pomieszczeń.

Na filmie firma remontowo-budowlana Costa Wałbrzych przedstawia krok po kroku jak przygotować się do malowania pomieszczeń oraz jak sprawnie malować zarówno ściany jak i sufity. Zapraszamy do oglądania.

Continue reading

Ciekawa alternatywa dla tynku strukturalnego

ciekawa alternatywa dla tynku strukturalnego firma budowlana świebodziceTynk strukturalny wykorzystywany jest do dekoracji ścian wewnętrznych lub do wykańczania elewacji budynków. Dzięki różnym wzorom i metodom nakładania możemy osiągnąć ciekawe efekty dekoracyjne. Różnego rodzaju struktura idealnie nadaje się również do maskowania nierówności na powierzchni ścian. Więcej na ten temat znaleźć można we wcześniejszym artykule jak wykonać tynk strukturalny.

Zleceniem jakie realizowała w ostatnim czasie firma budowlana Costa Wałbrzych był remont mieszkania w kamienicy w Świebodzicach.

Inwestor zdecydował się na odświeżenie części mieszkania, tj. sypialni, przedpokoju oraz toalety. W sypialni została położona gładź szpachlowa po czym powierzchnie ścian i sufitu odmalowano. W przedpokoju zdecydowano się pozostawić wcześniej wykonany tynk strukturalny. Ściany zostały jedynie odmalowane.

Toaleta o niewielkiej kubaturze w zastanym stanie oklejona była raufazą. Zdecydowano się na dopasowanie wystroju do przedpokoju, którego ściany pokryte były tynkiem strukturalnym. W tym celu zastosowano ziarno dekoracyjne dodawane do farby. Wykorzystano w ten sposób pozostałą farbę z wcześniejszych prac remontowych. Zaoszczędzono czas i uniknięto dodatkowych kosztów.Continue reading

Remont klatki schodowej

remont klatki schodowej WałbrzychAktualnie firma budowlana Costa Wałbrzych wykonuje remont klatki schodowej w budynku wielorodzinnym – 10 piętrowym. Tego typu prace są szczególnie zintensyfikowane zimą. Ogrzewane klatki schodowe dają możliwość wykonywania remontów nawet w niesprzyjających warunkach zewnętrznych. Wyzwaniem jest przeprowadzenie robót sprawnie i szybko, aby lokatorzy mogli bezproblemowo dotrzeć do swoich mieszkań. Niezwykle istotna jest dokładność wykonywanych prac. Nic nie umknie wymagającym mieszkańcom, którzy tak naprawdę dokonują „pierwszego odbioru” prac budowlanych, przed rzeczywistym odbiorem inspektora.

Pierwszym etapem wykonywanego remontu jest wyrównanie i przygotowanie powierzchni pod malowanie farbami emulsyjnymi. Maskowane są nierówności na ścianach i sufitach.Tak przygotowane powierzchnie mogą zostać zagruntowane. Prace przeprowadzane są na każdym z pięter jednocześnie przez wszystkich pracowników. Pozwala to na szybkie zakończenie tego etapu robót.Continue reading

Jak wykonać tynk strukturalny

Tynk-strukturalny-firma budowlana WalbrzychTynk strukturalny można stosować praktycznie na każdej powierzchni. Możemy w ten sposób ozdobić ściany bądź sufity i nadać naszym wnętrzom oryginalny nowoczesny wygląd.

Tynki tego typu możemy stosować na elewacjach zewnętrznych jak i we wnętrzach pomieszczeń. Możliwe jest pokrycie całego pokoju, pojedynczej ściany lub jej fragmentu. W pokojach o nie dużym metrażu korzystniej jest pokryć tynkiem strukturalnym jedną ze ścian lub jej część.

Nowoczesne tynki strukturalne mogą być nakładane na praktycznie każdy rodzaj powierzchni. Zaletą ich jest to, że maskują niedoskonałości ścian i są odporne na działanie wilgoci. Jeżeli chodzi o wnętrza możemy je stosować zarówno w łazienkach jak i kuchniach, natomiast przy tynkach zewnętrznych stosować można je praktycznie na wszystkie rodzaje elewacji. Tynki strukturalne są również odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Wykonanie tynku strukturalnego możemy podzielić na kilka etapów:

Continue reading

Jak wybrać kredyt na remont mieszkania?

remont mieszkaniaChcąc zrobić remont całego mieszkania musimy liczyć się ze sporymi kosztami i koniecznością wykonania szeregu prac budowlanych takich jak:

  • remont pokoju lub pokojów – gładzenie ścian, malowanie, tapetowanie, układanie podłogi
  • remont łazienki – wymiana glazury oraz elementów takich jak wanna, umywalka, prysznic, itp.
  • remont kuchni – gładzenie ścian, malowanie, wymiana glazury plus koszt mebli i osprzętu
  • dodatkowe wydatki – wymiana drzwi, okien, grzejników, instalacji elektrycznej itp.    

Często remont tego typu stanowi na tyle duży wydatek, iż konieczne jest zaciągnięcie kredytu w banku. W zależności od wielkości mieszkania, ilości wykonywanych prac i jakości materiałów kwota może wynieść od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ważne jest, abyśmy właściwie wybrali najbardziej optymalny dla nas rodzaj kredytu.

Continue reading

Tapetowanie – praktyczne porady

Firma budowlana Costa - tapetowanieJeżeli szykujemy się do remontu mieszkania jednym ze sposobów na zmianę wyglądu ścian jest oklejenie ich tapetą. Wiele dostępnych wzorów i kolorów sprawia, że możemy w oryginalny sposób odmienić całkowicie wnętrza naszego mieszkania lub domu. Oto kilka praktycznych porad dot. tapetowania:

Podłoże pod tapetę

Istotne jest aby podłoże pod tapetę było gładkie. Jeżeli występują pozostałości farby czy starej tapety należy je usunąć. Nierówności na powierzchni lub ubytki powinno się wypełnić białą uniwersalną masą szpachlową. W następnym kroku możemy przystąpić do zagruntowania podłoża. Wykorzystujemy do tego celu klej do tapet (zgodnie z zaleceniami producenta) lub emulsję gruntującą.

 

Continue reading

Jak dobrze położyć panele podłogowe

Remont-mieszkania-panelePanele są doskonałym sposobem na szybkie i eleganckie wykończenie podłogi. Wiele wzorów i kolorów pozwala na dowolną aranżację wnętrza naszego mieszkania lub domu. 

Do montażu paneli potrzebne są następujące materiały i narzędzia:

Materiały:

1. Folia paroizolacyjna

2. Pianka podkładowa poliuretanowa (gr. 3mm) lub maty podkładowe

3. Listwy przypodłogowe i uchwyty mocujące

4. Elementy zakańczające (do listew)

 

Continue reading