Ciekawa alternatywa dla tynku strukturalnego

ciekawa alternatywa dla tynku strukturalnego firma budowlana świebodziceTynk strukturalny wykorzystywany jest do dekoracji ścian wewnętrznych lub do wykańczania elewacji budynków. Dzięki różnym wzorom i metodom nakładania możemy osiągnąć ciekawe efekty dekoracyjne. Różnego rodzaju struktura idealnie nadaje się również do maskowania nierówności na powierzchni ścian. Więcej na ten temat znaleźć można we wcześniejszym artykule jak wykonać tynk strukturalny.

Zleceniem jakie realizowała w ostatnim czasie firma budowlana Costa Wałbrzych był remont mieszkania w kamienicy w Świebodzicach.

Inwestor zdecydował się na odświeżenie części mieszkania, tj. sypialni, przedpokoju oraz toalety. W sypialni została położona gładź szpachlowa po czym powierzchnie ścian i sufitu odmalowano. W przedpokoju zdecydowano się pozostawić wcześniej wykonany tynk strukturalny. Ściany zostały jedynie odmalowane.

Toaleta o niewielkiej kubaturze w zastanym stanie oklejona była raufazą. Zdecydowano się na dopasowanie wystroju do przedpokoju, którego ściany pokryte były tynkiem strukturalnym. W tym celu zastosowano ziarno dekoracyjne dodawane do farby. Wykorzystano w ten sposób pozostałą farbę z wcześniejszych prac remontowych. Zaoszczędzono czas i uniknięto dodatkowych kosztów.

Użyto produktu o nazwie DecorMix Efekt struktury firmy Primacol – średnie ziarno. Cena przedstawionego produktu kształtuje się w granicach 25 zł za paczkę, która ma wydajność od 20 do 30 m2. Efekt struktury uzyskiwany jest poprzez dodanie ziarna do farby. Poprzez różne dozowanie dodatku regulujemy intensywność struktury. Po właściwym wymieszaniu z farbą odmalowano ściany. Uzyskany efekt jest satysfakcjonujący i zbliżony do tynku strukturalnego sąsiadującego przedpokoju.

Wygląd ścian po uzyskaniu efektu struktury

tani-sposob-na-tynk-strukturalny  tynk-strukturalny-firma-budowlana-swiebodzice

Posted in Malowanie, Remont mieszkania, Tynkowanie and tagged , , .