Remont klatki schodowej

remont klatki schodowej WałbrzychAktualnie firma budowlana Costa Wałbrzych wykonuje remont klatki schodowej w budynku wielorodzinnym – 10 piętrowym. Tego typu prace są szczególnie zintensyfikowane zimą. Ogrzewane klatki schodowe dają możliwość wykonywania remontów nawet w niesprzyjających warunkach zewnętrznych. Wyzwaniem jest przeprowadzenie robót sprawnie i szybko, aby lokatorzy mogli bezproblemowo dotrzeć do swoich mieszkań. Niezwykle istotna jest dokładność wykonywanych prac. Nic nie umknie wymagającym mieszkańcom, którzy tak naprawdę dokonują „pierwszego odbioru” prac budowlanych, przed rzeczywistym odbiorem inspektora.

Pierwszym etapem wykonywanego remontu jest wyrównanie i przygotowanie powierzchni pod malowanie farbami emulsyjnymi. Maskowane są nierówności na ścianach i sufitach.Tak przygotowane powierzchnie mogą zostać zagruntowane. Prace przeprowadzane są na każdym z pięter jednocześnie przez wszystkich pracowników. Pozwala to na szybkie zakończenie tego etapu robót.

Następnym krokiem jest rozprowadzanie tynku gipsowego typu MP. Aby można było uzyskać idealnie gładkie ściany nakładana jest gładź gipsowa, po czym powierzchnie są szlifowane. Następuje po raz kolejny gruntowanie, tym razem przed samym malowaniem. W pierwszej kolejności malowane są sufity i ściany ponad lamperiami. Z należytą dokładnością odrysowane i odcięte taśmą malarską zostają krawędzie do których sięgać będzie lamperia.

Kolejnym krokiem jest nakładanie farby olejnej na wyznaczony obszar lamperii oraz na grzejniki, rury c.o., szafki elektryczne, hydranty, itd. Cokoły, brudniki i poręcze wykańczane są najczęściej ciemniejszym kolorem. Podkreślić należy, że to nie firma budowlana wybiera użyte w tego typu remontach kolory. Odpowiedzialne za tą kwestię są – spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa.

Wykonywane remonty kapitalne przez firmę Costa Wałbrzych w tym przypadku wiążą się również z „wybiałkowaniem” piwnic budynku.

Powierzchna ścian i sufitów w piwnicach malowana jest wapnem malarskim. Uzyskujemy efekt białej powierzchni, która rozjaśnia ciemne wnętrza piwnic. Warte uwagi jest to, że wapno nie tylko zabiela ściany, ale także dezynfekuje.

Końcowy efekt podlega szczegółowej ocenie inspektora nadzoru. Jeżeli nie ma zastrzeżeń następuje odbiór i zatwierdzenie przeprowadzonych prac remontowych. Lokatorzy mogą cieszyć się odnowioną klatką schodową, która jednocześnie stanowi wizytówkę dla całego budynku.Przy odpowiednim zaangażowaniu i utrzymywaniu czystości przez mieszkańców, wyremontowana klatka schodowa będzie się dobrze prezentować przez wiele lat.

Poniżej przedstawiamy przykładowe zdjęcia wyremontowanych klatek schodowych:

remont_klatki_schodowej_parter  remont_klatki_schodowej_pietro  remont_klatki_schodowej_przejscie  remont_klatki_schodowej

Posted in Malowanie, Remont klatki schodowej and tagged .